Newsletter
 Podporované platby
PayPalFIO
Hotovost
 Dopravu zabezpečuje
PPLToptrans
excl. VAT:0.00,- €
incl. VAT:0.00,- €
show1 2 3  
 Najpredávanejšie
 Doporučte nás
 • Share the positive experience of our cooperation and recommend us to your friends and acquaintances:
 Kalkulačka měn

TDD - Time Division Duplex

Sort
  • NOVINKA BOMBA
  • AirBQ M17 RB, vyberte anténu
  •  
  • 525.11,- €excl. VAT
   635.38,- €incl. VAT
  • ask a question
  • Obousměrný mikrovlnný spoj, zajišťující propojení sítí na bázi protokolu ethernet fungující v modu Bod-Bod, Bod-více- Bodů. Spoj je postavený na osvěd... ...more
Mikrovlnný spoj AirBQ M17 zařízení určené pro obousměrnou komunikaci systémem Bod-Bod nebo Bod více Bodů s univerzální jednotkou, kterou lze používat jak v modu Slave, tak i v modu Master.
AirBQ M9 9GHz

Radio třídy MFCN (Mobile/Fixed Comunication Network) Bod více bodů v pásmu 17,1 - 17,3GHz dle VO-R/12/09.2010-12

Jistě jste se setkali s platformou MikroTik. Jedná se o nejúspěšnější komerční routovací platformu s integrovanými mikrovlnnými radii na 2,4GHz a 5GHz. My jsme tutu platformu rozšířili a zkonstruovali jsme extendery do pásem 17, 10 a 9 GHz. Tyto jsme umístili do voděodolných skeletů a připravili jsme k ním celou sadu antén. K dispozici jsou FOD (Full out door) radia s Gbit ethernety a kapacitou až 180Mbit. Momentálně 17 GHz radia stavíme na modelové řadě RB411G, ke které je připojen náš frekvenční extender. Zařízení jsou určena pro vysokorychlostní distribuci dat na bázi protokolu IPV4 a IPV6 s kompletní sadou nakládání s pakety na úrovních L0 - L7. Platforma se osvědčila jako velmi spolehlivý nástroj pro budování B2B distribučních sítí, zásobování předsunutých hot spotů,kamerových systémů, propojení technologických uzlů, připojení PCO, dohledových center podnikatelů v komunikacích. Velmi progresivně se momentálně spoje uplatňují v oblastech chytrých sítí (Inteligent networks), komunikací mezi stroji (M2M), průmyslové automatizace, logistických center, Smart Cities, ochrany zdraví a majetku osob, obrany především s důrazem na monitorovací a ovládací procesy, ale i jiné, které je nutné řešit pomocí komunikace v obousměrných systémech přenosu dat z důvodů absence pozemních infrastruktur.


Systém díky své konstrukci může pracovat v režimu jak Bod-Více bodů tak v režimu Bod-Bod, v režimu MASH a je v první linii určen pro pásmo 17,1-17,3 GHz dle VO-R/12/ s maximálním isotropně vyzářeným výkonem 100mW (20dBm). Hlavní výhodou je tedy nízký dosah (řadově jednotky kilometrů), tedy dostatečná opakovatelnost díky směrovosti antén. Systém zároveň netrpí významným útlumem ve vodním sloupci, není frekventovaným pásmem a vymyká se jednoduché zarušitelnosti standardními prostředky, které jsou rozšířené mezi potenciálními škůdci. Nízká spotřeba jej potom činí žádaným prostředkem pro přenos dat v místech závislých na záložních energetických zdrojích.

AirBQ přinaší možnost přenosu dat a informací metodami TDMA, CSMA, dle MAC vrstvy 802.11N, NV2 a Nstreme s pokročilými metodami přenosu a zpracování signálů metodou SISO v kanálech 2-56 MHz s maximální přenosovou rychlostí 180Mbit (56MHz) metodou 64QAM OFDM, Viterbi 5/6. Čistá maximální přenosová zákaznická rychlost je 180Mbit (56MHz) jedním směrem s latencemi nepřesahujícími při plné zátěži 10ms s integrovanými pravidly prioritiace paketů QOS a systémem zpětné korekce vadně doslaného paketu s aktivními možnostmi ovlivnění síťových neutralit. V provozním režimu je latence u Nstreme modu cca 0-1ms, u NV2 do 2 ms.

Celý systém zároveň funguje jako zařízení, které umí shapping (HTB), routing a kompletní správu paketů na úrovních L1,L2,L3 a L7. Zákaznická rychlost je omezena signálovou úrovní a kvalitou trasy. Systém obsahuje bezeztrátovou ASM logiku, tudíž se primárně nepočítá s výrazným únikovými rezervami. Ty jsou kompenzovány zlepšením přenosových parametrů trasy přechodem na nižší modulační metodu. Toto řešení v žádném případě nemůže nahradit kabelové vedení nebo duplexní PDH spoje v sítích s pevnou službou, ale může se stát jejich vynikajícím komplementem v lokalitách s nízkou rozpracovaností "zakopaných" vedení nebo v oblastech s taktikou rychlého mobilního nebo operativního pokrytí.

Naši zákazníci tuto platformu masivně nasazují jako náhradu mikrovlnných magistrál na 5 GHz, kde se situace vzhledem ke zvyšujícímu se počtu zařízení stává neúnosná a nové SRD prostředky nelze nasazovat a kde nelze zabezpečit dostatečnou rychlost a kvalitu přenosu informací. Zároveň se stává pásmo 5GHz i terčem průmyslových rušících zdrojů, které zneužívají útočníci pro přerušení komunikace s dohledovými centry. Pásmo 5GHz zároveň podléhá masivní represivní kontrole ze strany regulátora a jeho použitelnost v rámci zabezpečených systémů přenosu díky koncentraci zařízení do rozsahu 5470-5725MHz . S odpovídajícími anténami lze zařízení v rozsahu všeobecného oprávnění provozovat na trasách do 5 km s čistou přenosovou kapacitou do 170 Mbit což dovoluje uživatelům kvalitativně změnit objem přenášených informací na dané lokaci a uvolněné pásmo použít pro distribuci ke koncovým zákazníkům.

Jelikož je zařízení navrženo velmi minimalisticky a jeho spotřeba činí pouhé 4,5 Watty, je vhodné i do ostrovních systémů s požadavkem nízké spotřeby elektrické energie. Integrace rádia do prostředí MikroTik Router OS nadále napomáhá rychlému osvojení návyků práce s radiem, jeho implementace do sítě a jejích dohledových prvků. Výrobek se tak stává velice významnou oporou při výstavbě sítí zejména v hustých aglomeracích, sídlištích, průmyslových komplexech a městských kamerových systémech.